Ateliér

Napísali ste nám :


Reiki ako pomocná ruka.

V jesenných a zimných mesiacoch mnohí ľudia trpia depresiami. Nevedia prečo, jednoducho nálada je mizerná. V čom je problém? Depresívny človek, alebo dokonca aj zlostný agresívny človek, má nedostatok životnej energie, vitality. Nezvláda život, akoby bol vypumpovaný zo svojej životnej šťavy. Existuje samozrejme veľa spôsobov, ako zdvihnúť svoju energetickú hladinu – strava, cvičenia, prírodné liečenie, jednou z ciest je aj naučiť sa využívať energiu z okolia – kozmickú energiu Reiki.

Niet sa čo čudovať, že dnes trpíme nedostatkom energie. Chodíme málo do prírody, preto sa „nedobíjame“, sedíme veľa pred televíziou, počítačmi, používame mobily, čím sa dokázateľne veľmi vybíjame. Táto energetická disproporcia spôsobuje, že je dnes boom psychickej nerovnováhy, psychických disharmónii, ochorení. Depresie, zlá nálada, ale aj alkoholizmus či drogová závislosť, to všetko je nedostatok životnej energie.

Na druhej strane je táto energia všade okolo nás. Slnečné žiarenie, kozmické frekvencie, to všetko dokáže pomôcť ľuďom, aby doplnili existujúci deficit a dostali svoje telo a ducha do rovnováhy. Kedysi bola práca s energiou doménou mníchov rôznych rádov, či už na Východe alebo v našich zemepisných šírkach. Dnes je doba iná. Akoby Vesmír, Boh, Energia vedeli, že ľudstvo je vyčerpané natoľko, že potrebuje rýchlu možnosť pomoci a na druhej strane už dosť informované na to, aby ju vedelo aj oceniť a prijať.

Napojením na energiu Reiki dostane človek možnosť načerpávať energiu z okolia, teda v prípade, že je unavený, vyčerpaný, môže si rýchlo pomôcť. Samozrejme je to aj liečivá sila. Človek ju dokáže využiť na liečenie seba a ostatných. Ale dominantným prínosom je fakt, že pri využívaní tejto energie, teda pri práci s ňou, sa samotný človek čistí od negativity, od starých nánosov klišé, stereotypov a iných nánosov, ktoré mu blokujú jeho vnútornú harmóniu. Prechod bielej energie telom je ako čistenie zaneseného potrubia. Kto to praktizuje, odstránia sa z neho aj tie najtvrdšie a najhrubšie nánosy a jeho život sa zmení k šťastiu a spokojnosti.

Depresie, apatia, prílišná vyčerpanosť, veľká potreba spánku, to všetko sa stane minulosťou z jednoduchého dôvodu. Človek dostane nový „kohútik“, ktorým si doleje do svojho motora benzín. Bez liekov, bez tabletiek, bez čiernej kávy. Samozrejme kohútikom otáča on sám – nik to za neho neurobí. Je teda na každom, aby z tejto možnosti vyťažil toľko, koľko potrebuje pre svoje šťastie a harmóniu. Závisí len od každého z nás, či túto možnosť využije.

Ďakujem že som sa mohla zúčastniť krásneho kurzu Reiki

Jana Brazdovičová


Reiki Môj krst ohňom

Neskutočná sila, ktorou dokáže naše zdravie naprávať energia Reiky, je predovšetkým závislá na čistote vedomia. Tí, ktorí už s liečením iných pomocou Reiki dosiahli hmatateľné výsledky, mi určite dajú za pravdu. Liečeného človeka treba liečiť nielen fyzicky, ale najmä duševne. Takto je výsledok oveľa trvácnejší.

Ja za svoj krst „ohňom“ považujem 31–ročného pacienta, ktorý trpel sklerózou multiplex. Z pochopiteľných príčin nebudem zverejňovať meno mladého muža. Prezradím iba toľko, že keď jeho vážne problémy nastali, bol doma iba niekoľko týždňov. Vrátil sa totiž z dvojročného pobytu za mrežami. Bol na dne. Zistil, že kým bol vo väzbe, rozpadla sa mu rodina, stratil známych, prácu aj príjem. Zatrpkol. A to bol dôvod, aby jeho telo a mozog začali umelo zabúdať. Zo dňa na deň viac a viac chradol, zhoršil sa mu zrak, strácal koordináciu pohybov, reagoval podráždene, zvyšovala sa mu horúčka. V mozgu odumierali tukové obaly buniek a rozrastala sa skleróza.

Vtedy sme sa zoznámili a ja som si uvedomila, kde je problém. Začali sme sa rozprávať o veciach, ktoré sú bežnému človeku cudzie. Pomaly, pomaličky som v ňom vzbudzovala dôveru, až som mu nakoniec prezradila, čo je Reiki a navrhla som mu alternatívu – prečo sa nepohrať aspoň s jeho tápajúcou imunitou. Moje argumenty urobili zázraky. No netušila som, že ma čaká naozaj fuška. Stav tohto človeka už bol totiž viac ako vážny.

Ja som však cítila, že to pôjde. Prvý deň som urobila celkový okruh, aby som zistila, čo všetko bude nutné vyrovnať. Najviac samozrejme „nasávala energiu“ hlava. Cítila som, ako ma bolia ruky, najmä dlane boli ťažké a citlivé. A vtedy, keď som sa pokúsila zistiť príčinu, videla som obraz. Nemôžem z etického hľadiska podrobne rozprávať, čo tam bolo, no keď som to opísala pacientovi, prekvapene na mňa pozrel.

Zistili sme, že práve táto situácia, na ktorú on pozabudol, jeho problémy spôsobila. Vtedy sa mi aj priznal, že vo väzenskej cele niekoľkokrát videl obraz dlhovlasej ženy s veľkou taškou, ku ktorej cítil dôveru a vedel, že mu pomôže.

Nakoniec priznal, že mala moju tvár. Áno, ja som tú tašku naozaj v tom čase a vlastne doposiaľ nosila. Začali sme teda upratovať. K Reiki som pridala ihličky, moxy, magnetky. Dosť často som pri jeho liečení konala vyslovene intuitívne. Nebola som ticho, ako pri iných pacientoch. Naopak, viedla som s ním siahodlhé rozhovory a vysvetľovala som mu bolestivé situácie z jeho života. Nemal na ne zabúdať. Naopak mal si uvedomovať ich zmysel. Stačilo uvedomenie a nastávali skutočné zmeny. Cítila som ich pod rukami, ale najmä cítil ich konečne aj on. Pracovali sme spolu denne niekoľko hodín. Spočiatku to bolo dosť náročné, lebo jeho organizmus mal obrovské reakcie.

Teplota kolísala, toxíny sa vylučovali tým najtvrdším spôsobom. Boli aj chvíle, keď som bola v úzkych. Vždy však v tom najhoršom prišla úľava. Uvedomovala som si, že tento druh liečenia nie je v praxi až taký zaužívaný, ako by mal byť. Je totiž oveľa ľahšie človeka preliečiť, navonok odstrániť príznaky, ale príčina zostáva bokom.

Tým sa aj práca liečiteľa stáva bohužiaľ povrchnou. A tento človek mi to dovolil zistiť. Naozaj sme v jeho hlave upratovali. Začal dôverovať, pochopil, že sú aj ľudia, ktorí veci robia nezištne.

Asi po deviatich mesiacoch navštívil neurológa. Výsledky boli úžasné a lekár nechápavo krútil hlavou. Bola som šťastná. Dnes má prácu, stavia dom a čo je hlavné, má opäť rodinu. Tú, ktorá ho v najťažších chvíľach opustila. Začal im dôverovať a nechce zabúdať. Či sa choroba vráti späť, záléží iba na ňom.

Vlasta OlbrechtováNaši žiaci :

001.Aponyiová Iveta-Pusta -Veľké Úľany

002.Bátovská Alena –Hrobakova-Bratislava

003.Bogdanová Danica- Záhradnícka -Bratislava

004.Boháčková Iveta-Osuskeho-Bratislava

005.Bohunický Marek- Mariánska -Bratislava

006.Botková Eva- Vígľašská-Bratislava

007.Blanáriková Monika-Bratislava

008.Blahúnka Gregor-Lipt.Mikulas

009.Blažej Ján- Pruské

010.Bryndzová Alena -SNP -Holíč

011.Bučič Anna –Solivarská-Bratislava

012.Budínsky Jozef –Ulčova-Praha

013.Čechovičová Zuzana –Repašského-Bratislava

014.Čižmárová Elena-Hlavná -Viničné

015.Dedík Roman- Romanová-Bratislava

016.Dobrotková Milada - Bratislava

017.Dluhošová Mariana -Nit. Pravno

018.Dubajová Kristína -Tbilská - Bratislava

019.Filo Andrej-M. Rázusa-Malacky

020.Filová Ludmila -M. Rázusa-Malacky

021.Ferenčíková Helena, Košická -Bratislava

022.Gábrišová Anna- Brezová pod Bradlom

023.Gavlasová Viera- Zachova-Praha

024.Gordíková Iveta-Miletičova- Bratislava

025.Grončsáková Eva -1.Mája -Nová Dedinka

026.Haláková Alena -Svätopluková -Bratislava

027.Hervaiová Jana- Hurbanová -Ivanka p.Dunaji

028.Hlubináková Eva-Bratislava

029.Hlubinák Emil- Bratislava

030.Horínová Emília -Veselé

031.Horková Táňa –Rajčianska- Bratislava

032.Huml Jaroslav-Donnerova-Bratislava

033.Humlová Zuzana-Donnerova -Bratislava

034.Jančikova Monika-Bratislava

035.Jančik Bohus-Bratislava

036.Janíková Silvia -A.Kmeťa - Dubnica n/Váhom

037.Jendál Eduard-Dobšiná

038.Jurášková Agáta- Klincová -Bratislava

039.Kastlová Marta-Viglašská-Bratislava

040.Káčerikova Lenka-Žilina

041.Kaiserová Mária – Rázusova-Leopoldov

042.Kaiser Milan-Rázusová, Leopoldov

043.Kališová Eva- Fedinová -Bratislava

044.Kántorová Vlasta-Znievická-Bratislava

045.Kloudová Oľga -Čaka

046.Koišová Lineta-Poprad

047.Kolesíková Elena -Križovany

048.Kosinohová Alena-Javorina

049.Koutný Miroslav -Vígľašská -Bratislava

050.Kubala Samuel -Furdeková -Bratislava

051.Kubaský Juraj – Lazaretská - Bratislava

052.Lidová Lucia-Breclav

053.Malgot Peter – Bratislava

054.Martináková Alena -J. Stanislava- Bratislava

055.Machová Sandra-Modra

056.Mendelová Monika-Bratislava

057.Mendel Michal-Bratislava

058.Miklasová Brigita-Bratislava

059.Milová Silvia-Bratislava

060.Mraffková Helena-Snina

061.Mrejáková Kamila-Bratislava

062.Mrva Ján -Sekurišová -Bratislava

063.Mullerová Matrina-Kokšov

064.Noskovičová Gabriela –Gajary

065.Novák Michal- Jasovská-Bratislava

066.Novotová Alexandra- Sereď

067.Ochodnická Jarmila –Nitra

068.Omasta Radoslav-Bratislava

069.Opeta Michal –Pezinok

070.Orem Štefan –Košice

071.Ostrolucky Jozef -Borinka

072.Pajserová Marta -Zimná -Bratislava

073.Pallesichová Mária –Dukelská-Šoporňa

074.Panková Alena-Partizánske

075.Petrová Silvia –Dúhova-Košice

076.Pohronsky Filip-Sväty.Jur

077.Poláková Eva-Znievitská-Bratislava

078.Puškárová Blanka -9.mája-Žilina

079.Puškár Anton -9.mája-Žilina

080.Račková Elena-Bratislava

081.Rataj Miloš –Burianova-Prešov

082.Remenár Milan- Beckov

083.Smrek Jakub -Černyševského -Bratislava

084.Spišiaková Lenka- Azovská-Košice

085.Subotič Boris-Pri starej prachárni-Bratislava

086.Strapko Daniel-Hlohovec

087.Svoradová Mária -Hraboňová -Nitra

088.Szászová Jana-Mesačna-Trnava

089.Šepitová Viera -Vavilovová -Bratislava

090. Šišová Milada-Stupava

091.Šimková Katarína -Suchohrad

092.Tejkalová Martina -Obilná -Bernolákovo

093.Takáčová Renáta -Veľká Mača

094.Tanková Karla-Saratovská- Bratislava

095.Tiridová Darina-Modra

096.Titurus Radovan -Z. Nejedlého-Levice

097.Trnka Jiří -Prušánecká -Brno

098.Tuchyňová Mirka-Nám. SNP-L.Mikuláš

099.Turnerová Milena –Osuského-Bratislava

100.Toth Miroslav-Bratislava

101.Vámosi Peter- Bradlianska- Bratislava

102.Vámošová Mária-Pri kríži –Bratislava

103.Vámošová Nataša-Pri kríži -Bratislava

104.Vámošová Silvia-Pri kríži -Bratislava

105.Vanek Miroslav -Kafendová –Bratislava

106.Veghová Daria-Bratislava

107.Veščičik Milan-Bratislava

108.Vidovincová Drahomíra-Lučenec

109.Vojkovičová Emília -Mlynarovičová -Bratislava

110.Vrbjarová Soňa -Sklenárová -Bratislava

111.Závodná Jana-D. Jurkoviča -Brezová pod Bradlom

112.Závodná Zdenka -Myjavská -Brezová pod Bradlom

113.Zelená Mária-Studenec

114.Zošiaková Angela- Šalcová -Levice

115.Žátková Viera -Ostratice

116.Žeriava Dušan-Borová-Žilina

117.Živická Jana –Dunajská Streda

118.Žemberová Lenka – Krupina

119.Žembérová Oľga – Tlmače

120. Žídek Jozef-Vyskočilová-Praha